סיור גלריות 8: ביקור בסטודיו של ענת מיכאליס-לוי

anatהפעם ביקנו בסטודיו של האומנית ענת מיכאליס-לוי, המנחה שלנו. בעבודותיה משלבת ענת טקסט, קו, מיצג וסאונד. בסטודיו היו מוצגות עבודותיה של ענת מסודרות לפי הפרויקטים השונים בהם היא עוסקת, והאחרונים שבהם: טבעות שבתאי, וקירות בטון בוון האפור/שחור והעבודות הוורודות של פרויקט "חלומה של אשת הקצב היפה".

לאורך עשר השנים האחרונות עסקה ענת בתצורות שונות של פרויקט "הגלויות התפורות" עליו שוחחנו ואותו חווינו במפגש. הפרויקט מושתת על אוסף גדול של גלויות המכילות טקסטים שונים, בעיקר כאלו שנבחרו מספרים קנונים של פטר הנדקה, סמואל בקט ועוד, אך גם כאלו שחוברו על ידי ענת. הטקסטים משוכפלים על גבי מספר רב של גלויות, מודפסים או בכתב ידה של ענת. כל תערוכה, או מיצג כרוכים בתפירה וחיבור של גלויות שונות בהקשרים שונים באמצעות חוטים אדומים. החוטים הם שיוצרים את החיבור הרגשי בין הטקסים השונים ונותנים להם את המשמעות בהקשר הספציפי. המיצגים בהשתתפות הרקדנית גבריאל נויהאוס, מלויים לעיתים במוזיקה עכשיוית מינימליסטים משנות השבעים של סטיב רייך, ג'ון קייג' ועוד, מלווים את הפרויקטים השונים. האפקט הכולל של העובודת נוצר ע"י הרפטיטיביות האובססיבית של גלויות, ציורים בטוש שחור, טקסט, מוזיקה ותנועה.

הסיור מסכם סדרה של סיורים בהם למדנו לצפות באומנות באופן עמוק יותר ולחפש את המשמעות החבויה בעבודות מעבר לנראות בהקשרים היסטורים ובפרספקטיבה פסיכולוגית

תודה לענת, ולליאורה ושרי המארגנות

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s